X-plore 4x4

PRZEMYSKIE FORTOWANIE
27-29 październik 2023

O Przemyślu wszyscy słyszeli, większość bezbłędnie zlokalizuje to miasto na mapie, wielu zapewne przez niego kiedyś przejeżdżało, ale czy wiecie, że tuż przed wybuchem I wojny światowej Przemyśl należał do największych twierdz obronnych ówczesnej Europy? Czy wiecie, że na przełomie 1914 i 1915 roku Przemyśl był jednym z najważniejszych strategicznych punktów na mapach wojennych Austro-Węgier, Rosji i Niemiec, a jego obrońcy, w taki lub inny sposób, byli na ustach prawie całej Europy?

Zapraszamy serdecznie całe rodziny na dwudniową podróż śladami dawnych, wysadzonych przed kapitulacją fortyfikacji, wspólnie odwiedzimy najciekawsze obiekty i opowiemy Wam ich historię, zwykłą i niezwykłą, może nawet tajemniczą, z latarkami w ręku spenetrujemy dawne kazamaty, poterny i kaponiery, będziecie mogli poczuć magiczny chłód betonu i wyobrazić sobie jak wyglądało życie żołnierzy w tamtych czasach, bo forty Twierdzy Przemyśl, mimo swojego upadku w 1915 roku, bronią się same i nadal świadczą o niezwykłej historii tego miejsca. Prowadzić nas tam będą urokliwe polne i leśne ścieżki.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT, pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Czekamy na Was w piątek od godziny 18.00 w hotelu (dokładna lokalizacja zostanie podana bezpośrednio przed wyprawą). Osoby, które planują dotrzeć dopiero w sobotę prosimy o informację.

W sobotę startujemy o godzinie 10:00 z parkingu pod hotelem. Krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym wyruszamy w trasę, około godziny 14:00 planujemy co najmniej półgodzinną przerwę na odpoczynek, podczas której, w zależności od warunków pogodowych, rozpalimy ognisko i upieczemy sobie na szybko kiełbaski. W planach mamy również zwiedzenie fortu-muzeum. Na miejsce noclegu powrócimy około godziny 17:30, tam będzie czekała na nas obiadokolacja, a wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego.

W niedzielę wyjeżdżamy o godzinie 10:00 i kończymy około godziny 15:00 na rynku w Przemyślu.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 170 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta, może komuś trzeba będzie udzielić małego wsparcia, ale wszystko zawsze będzie pod kontrolą, nie zostawimy nikogo w terenie bez opieki i ewentualnej pomocy.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wspólnej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak, poza tym jedzenie i picie na drogę.

Koniecznie zabierzcie ze sobą sportowe obuwie oraz latarki.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 590,00 złotych od załogi samochodu

Koszt obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia
 • wstępu do Muzeum Fort XII Werner

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 350,00 złotych* a dzieci w wieku 4-12 lat 250,00 złotych*, dzieci do lat 3 bezpłatnie.

Koszt obejmuje:

 • 2 noclegi (piątek/sobota, sobota/niedziela)
 • 2 śniadania (sobota, niedziela)
 • obiadokolację w sobotę
 • wieczorną biesiadę w sobotę


* w związku z postępującą inflacją cena może ulec nieznacznej zmianie, nie dotyczy to jednak osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl
^