X-plore 4x4

ZAMOJSKI WEEKEND 4X4
10-12 listopad 2023

Zamość, miasto wybudowane w szczerym polu przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Sariusza Zamoyskiego nie przypadkiem nazywane jest przez potomnych „perłą renesansu”, a nawet „Padwą północy”, tak jak i nie przypadkiem zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Rynek miasta niezmiennie zachwyca swoją architekturą i przyciąga rzesze turystów, dla nas również będzie inspiracją i punktem wyjścia dla niezwykłej podróży wokół Zamościa, pełnej malowniczych widoków, historii i zabytków, dlatego też zapraszamy całe rodziny, wszystkich tych, którzy ponad topienie w błocie i ciąganie się stawiają radość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest łatwa i przejezdna dla każdego samochodu terenowego i samochodu typu SUV z napędem 4x4 na oponach AT. Pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Spotykamy się w piątek wieczorem w hotelu w Zamościu (dokładna lokalizacja zostanie przesłana przed imprezą).

W sobotę rozpoczniemy wyprawę o godzinie 9:00, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym ruszymy w trasę. Będziemy się poruszać malowniczymi leśnymi i polnymi drogami, będziemy podziwiać zachwycające krajobrazy zamojszczyzny oraz zmagać się ze zróżnicowanym terenem. Wyjazd ma jednak charakter turystyczny więc nie będzie topienia samochodów i demolowania zawieszenia, będzie za to frajda niczym nieskrępowanej podróży i jazdy bez ciśnienia. Po drodze cofniemy się w czasie, zwiedzimy ruiny pałacu i zamku, poznamy również historię niezwykłych bohaterów, którzy niegdyś wpływali na losy całej Rzeczypospolitej szlacheckiej. Na miejsce noclegu powrócimy około godziny 17:00, tam będzie czekała na nas obiadokolacja, a wieczorem poczęstunek w ramach wieczoru integracyjnego.

W niedzielę wystartujemy o godzinie 10:00, po drodze odwiedzimy pole walki największej bitwy kawaleryjskiej XX wieku, po czym powrócimy do Zamościa gdzie zakończymy naszą wyprawę zwiedzając twierdzę i przepiękną starówkę.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 180 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie ubłocimy sobie auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 590,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas jazdy, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia w hotelu
 • biletów wstępu do zwiedzanych miejsc

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 350,00 złotych* od osoby, 300,00 złotych* od dziecka do lat 12.

Koszt ten obejmuje:

 • 2 noclegi w pokoju 2 lub 3-osobowym
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano
 • sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego


* w związku z postępującą inflacją cena może ulec nieznacznej zmianie, nie dotyczy to jednak osób, które dokonały zgłoszenia i wpłaciły zaliczkę do dnia ewentualnej zmiany ceny

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^