X-plore 4x4

KASZUBSKA TABAKIERA
17-24 lipiec 2022

Rodowici Kaszubi nie wyobrażają sobie swojej małej ojczyzny położonej na Pomorzu Gdańskim i części Pomorza Zachodniego bez swoich zwyczajów, specyficznego języka no i oczywiście bez tabaczenia, czyli wciągania nosem sproszkowanego tytoniu (koniecznie zmieszanego z owocowymi, leśnymi bądź roślinnymi dodatkami).

Postanowiliśmy, że właśnie Kaszubska tabakiera (Kaszëbsczi tobaczéra) będzie znakiem rozpoznawalnym naszej wyprawy ponieważ chcielibyśmy abyście tak jak „tabacznicy” zaciągnęli się kaszubskim pięknem przyrody, wiekową historią i różnorodnością wrażeń jakie wywołują znane, mniej znane, a czasem zapomniane zakątki tego niezwykłego regionu Polski.

Oczywiście wiemy, że to wakacyjny wyjazd w gronie rodzinnym więc zadbamy również o atrakcje dla najmłodszych i nie zapomnimy, że starsi również chcą wypocząć, jednym słowem „zatabaczymy” tak żeby wszyscy byli zadowoleni.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

W ciągu tygodniowej podróży przemierzymy Kaszuby wszerz i wzdłuż, od Starogardu Gdańskiego do Warcina, od Borów Tucholskich do wybrzeża Bałtyku, będziemy się w większości poruszać drogami polnymi i leśnymi pełnymi piasku, a czasami błota, będziemy chronić się przed słońcem w cieniu sosnowych lasów i zagajników, ale przede wszystkim będziemy podziwiać miejsca, bez których nie da się opowiedzieć o historii Kaszub chociaż wielu z nich nie znajdziecie w podręcznikach i oficjalnych przewodnikach.

Przejedziemy wspólnie około 700 kilometrów, ale będzie to podróż bez ciśnienia, nie będziemy się ścigać z czasem ani podkręcać obrotów byle tylko zobaczyć jeszcze jedno, a może i nawet dwa dodatkowe miejsca, atrakcji będzie i tak pod dostatkiem, między innymi zobaczymy tajemnicze kamienne kręgi, odwiedzimy malowniczy skansen żeby przekonać się jak niegdyś wyglądało codzienne życie na Kaszubach, sprawdzimy czy najstarsza elektrownia wodna w Europie nadal działa, zajrzymy do krzyżackiego zamku i do majątku Żelaznego Kanclerza, przesiądziemy się na kajaki i sprawdzimy jaki jest poziom na rzece Słupi - szczegółowy plan wyprawy prześlemy Uczestnikom mailem.

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu z napędem 4x4 na oponach AT, pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym, od uczestników wymagamy posiadania sprawnego radia CB.

INFORMACJE DODATKOWE

Wyprawa ma charakter wakacyjnego wyjazdu namiotowego, a to oznacza, że samodzielnie zaopatrujemy się w produkty żywnościowe, a w trakcie postoju sami gotujemy, no chyba, że okoliczności pozwolą na wspólny popas w jakiejś przyjemnej knajpce. Na wyprawę należy koniecznie zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 1.290,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

  • przygotowanie trasy wyprawy
  • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
  • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
  • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas zwiedzania, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt nie obejmuje:

  • ubezpieczenia
  • paliwa
  • biletów wstępu do skansenu i parku rozrywki
  • ceny spływu kajakowego
  • zakwaterowania oraz wyżywienia

Koszty noclegu pokrywają Uczestnicy zgodnie z cennikiem kempingu lub pola namiotowego, na którym nocujemy (ceny kształtują się od 15 zł za osobę do 35 zł za osobę).

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^