X-plore 4x4

SANDOMIERSKI PIERŚCIEŃ
20-22 maj 2022

Sandomierz to prawdziwa perła w koronie miast polskich i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc województwa świętokrzyskiego i dlatego właśnie wybraliśmy je na bazę kolejnej wyprawy, podczas której chcielibyśmy pokazać Wam uroki jego okolic. Wyżyna Sandomierska to prawdziwe „jabłkowe zagłębie” w Polsce i to pośród malowniczych sadów będzie wiodła część trasy naszej wyprawy. Poprowadzimy Was polnymi, szutrowymi drogami biegnącymi od czasu do czasu przepięknymi, lessowymi wąwozami, których trudno by szukać w innych częściach Polski. To będzie prawdziwy labirynt rozmaitości.

Pokażemy Wam, że Terra Sandomiriensis to również miejsce upraw i produkcji wina (jak twierdzą koneserzy najlepszego w kraju) i to właśnie w jednej z tutejszych, rodzinnych winnic zatrzymamy się i dokonamy degustacji lokalnych win i serów (kierowcy będą mogli nabyć butelkę lub kilka i skosztować po powrocie do hotelu:)) Przygotowana przez nas trasa jest malownicza, łatwa i przyjemna dlatego też zapraszamy całe rodziny, wszystkich tych, którzy ponad „rycie” i ciąganie się stawiają radość podróżowania i poznawania nowych miejsc.

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE

Trasa wyprawy jest przejezdna dla każdego samochodu z napędem 4x4 na oponach AT, pokonamy ją jadąc w kolumnie za prowadzącym. Wymagamy od Uczestników posiadania sprawnego radia CB, całą resztę sprzętu off-roadowego zapewnia Organizator choć oczywiście każde wsparcie będzie mile widziane.

Spotykamy się w piątek wieczorem w klimatycznym pensjonacie nieopodal Sandomierza (dokładna lokalizacja zostanie przesłana przed imprezą), przyjeżdżamy zatankowanym do pełna samochodem. Wyprawę rozpoczniemy w sobotę o godzinie 09:00 spotkaniem na parkingu pod pensjonatem, krótka odprawa nie powinna trwać dłużej niż 15 minut po czym wyruszamy w trasę. Po drodze zwiedzimy niezwykłe wnętrza odrestaurowanego, XVIII-wiecznego dworu oraz malownicze ruiny XVI-wiecznego zamku. Około godziny 16:00 powinniśmy dotrzeć do winnicy gdzie po zwiedzaniu i degustacji wina oraz lokalnych serów, w zależności od warunków pogodowych, rozpalimy ognisko i upieczemy sobie kiełbaski. Na miejsce noclegu dotrzemy około godziny 18:30. W niedzielę wystartujemy o godzinie 10:00, po drodze zwiedzimy ruiny pałacu we Włostowie po czym udamy się do Sandomierza gdzie zakończymy naszą wyprawę zwiedzając jego niezwykłe podziemia i przepiękną starówkę.

INFORMACJE DODATKOWE

W ciągu tych dwóch dni planujemy przejechać około 170 kilometrów, trasa ma zdecydowanie charakter turystyczny, ale jeśli zaskoczy nas zmiana warunków atmosferycznych jej stopień trudności może nieznacznie ulec zmianie i wtedy pewnie trochę ubłocimy sobie auta.

Ostrzegamy, że na części trasy naszej wyprawy mogą się zdarzyć miejsca gdzie gałęzie drzew, krzewów i tudzież innych winorośli nie będą skłonne do współpracy i z niemiłym dla ucha zgrzytem dadzą nam znać, że idą w zaparte z naszym lakierem, dla bardziej wrażliwych proponujemy uprzednie oklejenie auta ochronną folią.

Na wyprawę należy zabrać ze sobą dobry nastrój, uśmiech i odrobinę cierpliwości jeśli coś pójdzie nie tak, poza tym jedzenie i picie na drogę.

Reszta jak zwykle wyjdzie w praniu :)

KOSZTY

Koszt uczestnictwa wynosi 500,00 złotych od załogi samochodu

Koszt ten obejmuje:

 • przygotowanie trasy wyprawy
 • pilotowanie, opiekę i pomoc podczas wyprawy
 • naklejki lub inne okolicznościowe gadżety
 • kiełbaski na ognisko oraz deska lokalnych serów podczas degustacji wina
 • sympatyczny nastrój, merytoryczne wsparcie czyli „gadane” podczas zwiedzania, a jeśli ktoś sobie życzy to nawet krótkie szkolenie z jazdy off-road

Koszt ten nie obejmuje:

 • ubezpieczenia
 • paliwa
 • zakwaterowania oraz wyżywienia w hotelu
 • zwiedzania dworu - 15,00 złotych od osoby
 • zwiedzania winnicy oraz degustacji win - 30,00 złotych od osoby
 • biletu wstępu do sandomierskich podziemi - 12,00 - 16,00 złotych od osoby

Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 280,00 złotych od osoby.

Koszt obejmuje:

 • 2 noclegi
 • śniadanie w sobotę i niedzielę rano
 • sobotnią obiadokolację oraz poczęstunek podczas wieczoru integracyjnego

ZGŁOSZENIE

Jeśli chcesz wziąć udział w zorganizowanej przez nas wyprawie wypełnij proszę poniższy formularz. Na podany przez Ciebie adres email prześlemy Ci wszystkie informacje niezbędne do zarejestrowania Twojego uczestnictwa w wyprawie. Jeżeli w ciągu 48 godzin od daty przesłania przez Ciebie zgłoszenia nie otrzymasz informacji zwrotnej prosimy o kontakt mailowy na adres: biuro@x-plore4x4.pl


^